عنوان(تحقیق چرا كاركنان ، كاري را كه از آنان انتظار مي رود انجام نمي دهند؟)

تحقیق ,نيروي انساني ,مديريت نيروي انساني ,تشويق و تنبيه ,نظارت و ارزيابي ,برنامه ريزيتحقیق چرا كاركنان ، كاري را كه از آنان انتظار مي رود انجام نمي دهند؟|39019526|ft|
هم اکنون فایل با مشخصه ی تحقیق چرا كاركنان ، كاري را كه از آنان انتظار مي رود انجام نمي دهند؟ وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود تحقیق با موضوع چرا كاركنان ، كاري را كه از آنان انتظار مي رود انجام نمي دهند؟،
در قالب Word و در 104 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :
يكي از مهمترين مسائل مورد علاقة‌مديران اين است كه چگونه مي توانند كاركنان را به انجام دادن كاري كه مي‌خواهند، ترغيب كنند. اين موضوع به صورت ديگري قابل طرح است و آن اينكه “چرا كاركنان،‌كاري را كه از آنان متصور است، انجام نمي دهند؟” بحثهاي تئوريك زيادي تاكنون در اين زمينه مطرح شده است و لي آنچه از ديدگاه مديران بيشتر اهميت دارد، اطلاع و به كارگيري رهنمودهايي است كه در عمل بهترين كاربرد را داشته باشد.
در پژوهشي كه بوسيلة يكي از مشاوران مديريت در ايالات متحده در طي مدت پانزده سال از طريق جمع آوري نظرات بيش از بيست هزار تن از مديران بعمل آمده، كوشش شده است، دلايل اين موضوع جست و جو و بررسي شود. همچنين باتوجه به آثار مشخصي كه اقدامات مدير در اين جهت داراست،‌شيوه اقدام و عمل او كه موجب مي شود كاركنان آنچه از آنان متصور است، انجام ندهند و نتيجة عملكرد مطلوب حاصل نشود، مورد توجه قرار گرفته است.
در استنباط از يافته هاي اين پژوهش، دلايل متعددي در پاسخ به سؤال فوق ، گردآوري و دسته بندي شده و همراه با هر مورد، راه حلهايي براي اجتناب از اين امر و در نتيجه دستيابي به عملكرد مطلوب به مديران توصيه گرديده است.
نتايج حاصل از اين تحقيق، در كتابي تحت عنوان “چرا كاركنان، كاري را كه از آنان انتظار مي رود، انجام نمي دهند؟ و در اين باره چه بايد كرد؟” از سوي “فرديناند، ف. فورنيس” به رشته تحرير درآمده است. از آنجا كه يافته ها و راه حلهاي ارائه شده، از موضوعات سودمند و كاربردي است، در اين نوشته با رعايت اختصار به بيان آنها مي پردازيم.
واژگان كليدي: نيروي انساني ، مديريت نيروي انساني ، تشويق و تنبيه ، نظارت و ارزيابي ، برنامه ريزي

1- كاركنان دلايل و ضرورت انجام دادن كار را نمي دانند
گاهي اوقات مديران مي خواهند كاركنان بدون هيچ گونه پرسشي كار خود را انجام دهند. دلايلي هم براي اين كار دارند؛ مثلاً اينكه آنها حقوق دريافت مي كنند و بايد كارشان را انجام دهند يا اينكه مدير وقت ندارد كه به پرسشهاي آنها پاسخ بگويد و … در نتيجه كاركنان بر اثر عدم آ؛اهي از علت وجودي و اهميت كار، آن را انجام نمي دهند. اهميت كار و بيان علت آن از بعد فوايد و مضاري كه براي سازمان و همچنين نتايجي كه براي كاركنان در بردارد، بايد براي آنان به نحو مطلوب توضيح داده شود. اينكه چرا كاري بايد انجام شود و نيز اينكه چرا بايد فرد خاصي آن را انجام دهد، اين نكته بايد براي فرد مزبور نيز روشن باشد، در غير اينصورت عملكرد او نامطلوب خواهد بود.
در بسياري از موارد ، مديران از اهميت كارها آگاهي دارند ولي كاركنان از اين موضوع بي اطلاع اند. در نتيجه، ممكن است آن را بي اهميت بدانند و اقدام نكنند. در چنين مواردي تنها با نظارت شديد ممكن است كاركنان كارها را انجام دهند ولي اين وضعيت نمي تواند ادامه داشته باشد و راه حل اساسي آن است كه دليل انجام دادن كار براي كاركنان روشن باشد....


مطالب دیگر:
📖سوالات کنکور تجربی سال 91 همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور تجربی سال 92همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور تجربی سال 93همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور تجربی سال 94 همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور تجربی سال 95 همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور ریاضی سال 85 همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور ریاضی سال 86 همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور ریاضی سال 87 همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور ریاضی سال 88 همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور ریاضی سال 89 همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور ریاضی سال 90 همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور ریاضی سال 91 همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور ریاضی سال 92همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور ریاضی سال 93 همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور ریاضی سال 94 همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور ریاضی سال 95 همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور انسانی سال 91 همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور انسانی سال 92همراه با پاسخنامه📖سوالات کنکور انسانی سال 93همراه با پاسخنامه📖قالب وردپرس هاست الاسکا(alaska)📖تاسیس کارخانه سوسیس و کالباس📖راه اندازي كتابفروشي📖زمينه هاي مختلفي از آثار هنري و ميراث فرهنگي📖سازمان ثبت اسناد و املاك كشور📖سیکل پرورش ماهی قزل آلا